Rezervasyon & Bilgi: +90 532 456 96 57

Haberler & Duyurular

Bodrum – Gökova – Bodrum 1 Hafta Mavi Tur Programımız

Mavi Tur  Detayları

Bodrum – Gökova – Bodrum  1 Hafta Mavi Tur Programımız

 

Giriş

Muğla’nın liman şehirlerinden biri olan Bodrum, ülkemizin popüler tatil alanlarından bir tanesidir. “Karya – Halikarnas” olarak isimlendirilen Bodrum, Mausolus Mozolesi ile bilinir. 15. yüzyılda yapılmış Bodrum Kalesi limana tepeden bakar ve kalede Sualtı Arkeolojisi Müzesi bulunur. Yılın her ayında pek çok festivale ev sahipliği yapar.Belirtilen bu mavi yolculuk, tatil severlerin favori konaklarından biri olan Bodrum’dan başlayarak Bodrum’un güzel turkuaz denizinde dinlendirici bir yolculuğa çıkarır. Eşsiz güzelliğe sahip koylarda yüzmek, güneşlenmek, dinlenmek ya da keşfe çıkmak için fırsatlar bulabilirsiniz. 7 günlük bir yolculuğun ardından tekne tatili Bodrum’da son bulur.

 

1.Gün – Bodrum

Her yeri eşsiz güzelliklerle dolu Bodrum Yarımadası mavi tur için uygun bir başlangıç noktasıdır. Tarihi, doğal ve turistik güzellikleriyle dikkat çeken Bodrum dost canlısı insanları, mavi gökyüzü, bol güneşi ile tatil severlerin favori noktalarından biridir. Sahil şeridine bulunan köyleri ve yaşam alanlarında doğal dokunun bozulmamış olması, doğal güzellikler peşinde olan ziyaretçilerin beklentilerine yanıt vermesini sağlar. Tekne karşılamasının ardından, mürettebat ve kaptan ile tanışılır. Kaptan tarafından seyahat ve tekneyle ilgili genel bilgilendirmeler yapılır. Akşam yemeği ve geceleme Bodrum Limanı’nda gerçekleşir. Dilerseniz, karaya çıkarak Bodrum’un lezzetli restoranlarında yemek yiyebilir ve merkezi yürüyerek keşfedebilirsiniz.

 

2.Gün – Orak Adası, Çökertme Koyu’na gidiş

Kahvaltının ardından Orak Adası’na doğru hareket edilir. Deniz yaşamı bakımından zengin, kristal mavi suları ile ünlü Orak Adası, Gökova rotasının bilinen ve uğrak koylarındandır. Yerleşim yeri bulunmayan Orak Adası, Kargıcık Koyu’nun karşısında bulunur. Orak Adası’nın masmavi sularında zeytin ağaçlarının manzarası eşliğinde yüzme imkanı bulabilirsiniz. Öğle yemeğinin ardından, Çökertme Koyu’na doğru demir alınır. Türkülerde dile getirilen Çökertme, Gökova Körfezi’ni geçmeden önce ve geçtikten sonra elverişli bir mola yeri olarak bilinir. Çökertme Koyu ismini bünyesinde barındırdığı bir köyden almaktadır. Tekneleri batı – doğu yönlü esen rüzgarların zararlı etkilerinden korumasından kaynaklı olarak, tekneciler arasında nam salmış bir koydur. Kıyı şeridinde bulunan çam ve zeytin ağaçlarının manzarası ve kokusu eşliğinde gün batımını izleyebilirsiniz. Koyda bulunan yerel restoranlardaher biri birbirinden lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Geceleme burada gerçekleşir.

 

3.Gün – Yedi Adalar, (Küfte / Uzun Liman) , İngiliz Limanı

Kahvaltı öncesinde erken saatte bir seyirle Yedi Adalar’a doğru hareket edilir.Tenha bir koy olarak Tuzla’nın güney kesimlerinde bulunan Yedi Adalar mavi yolculuğun önemli duraklarından biridir. Yüzme, şnorkelle yüzme ve balıkçılık gibi etkinlikler burada gerçekleşir.  Burada karaya çıkarak Küfre Liman’ını ziyaret edebilir veya Güllük Orman’ı kıyılarında kısa bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Uzun Ada, Zeytin Adası ve Küçük Adalar’a demir atarak doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Adaların plajları genelde dik ve kayalıktır. Bu adalarda, karaya çıkarak çam ormanları eşliğinde kısa bir yürüyüş yapabilirsiniz.Ardından, İngiliz Limanı’na doğru hareket edilir. Halk arasında dolaşan bir söylentiye göre II. Dünya Savaşı esnasında İngiliz donanma gemileri bu limana gizlenmiş ve bu sebepten İngiliz Limanı olarak adlandırılmıştır. Akşam yemeği ve geceleme burada gerçekleşir.

 

4.Gün – Kleopatra (Sedir) Adası, Karacasöğüt’e gidiş

Sabah erken vakitlerde Sedir Adası’na demir atılır. Marmaris’in 18 km doğusunda yer alan Kleopatra Adası altın kum plajı ile ün yapmıştır. Roma dönemlerinden kalma kalıntıların bulunduğu bölgede Kleopatra ve Antonius’un Afrika’dan getirtilen kumların içerisinde denize girdikleri söylentisi dolaşmaktadır. Sedir Adası ziyareti sonrasında akşam yemeği ve geceleme için KaracasöğütLimanı’na doğru hareket edilir. Geceleme Karacasöğütte gerçekleşir. Birkaç restoranın bulunduğu Karacasöğüt’te akşam yemeği için karaya çıkabilirsiniz. Sabahın ilk ışıkları ile limandan devam eden yolda kısa bir yürüyüş yapabilirsiniz.

 

5.Gün – Löngöz Koyu, Tuzla Koyu

Kahvaltının tamamlanmasının ardından LöngözKoyu’na doğru gezintiye çıkılır. Gökova Körfezi’nde bulunan en güzel koylardan bir tanesidir. Her yönden rüzgar esintisinin bulunduğu koyda doğanın güzelliğini doruklarda hissedilir. Rüzgar yönlerinin elverişli olması,tekneciler tarafından sevilen ve sık ziyaret edilen bir koydur. LöngözKoyu’nda tamamlanan gezintinin ardından Tuzla Koyu’na demir atılır. Akşam yemeği ve geceleme Tuzla Koyu’nda yapılır.

 

6.Gün – Kargılı Koyu, Kissebükü (Alakışla Bükü)

Sabahın erken saatlerinde Kargılı Koyu’na doğru seyre çıkılır. Tüm tekne turları için vazgeçilmez bir koy olan Kargılı Koyu’nun kuzey bölümleri dağlarla çevrili bir yapıya sahiptir. Bu koyda güzel manzara eşliğinde kısa bir yüzme molası ve öğle yemeği gerçekleşir. Ardından, Kissebükü’ne demir atılır.Kissebükü ismini bölgede Bizans Manastırları’nın kalıntılarını taşımasından dolayı “kilise” kelimesinden almıştır. Kissebükü’ndetarihi kalıntılar arasında mutlaka görülmesi gereken yerler; Yalıköyü, Akarca, Çatal, Yazlık, Hamam, Sarnıç ve kilise kalıntılarını barındıran koydur. Karaya çıkarak tarihi kalıntılar arasında geçmişin izlerine tanıklık edebilirsiniz.

 

7.Gün – Pabuç Burnu, Yalıçiftlik

Kahvaltının tamamlanmasının ardından Pabuç Burnu’na doğru harekete geçilir. Öğle yemeği, şekli burnu andıran bir görüntüye sahip olan koyda yenir. Bodrum’a yakın bir konumda bulunan Pabuç Burnu uygun demirleme alanlarındandır. Beş çayı Yalıçiftlik Koyu’nda içilir. Burada etkinlikler tamamlandığında akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı’na doğru yola çıkılır.Sabah kahvaltının ardından bolca anılar biriktireceğiniz ve uzun yıllar aklınızda kalacak mavi yolculuk sona erer.

 

Gün Lokasyon Açıklama

 

1 Bodrum Öğleden sonra ( 14.00 – 16.00 ) arası tekne girişi ve bilgilendirme sonrası Bodrum Limanı’ndan hareket edilir.
1 Karaada Yüzme molası, akşam yemeği ve geceleme için ilk durağımız Karaada olacaktır.

 

2 Orak Adası Kahvaltıdan sonra Orak Adasına yüzme molası ve öğle yemeği için hareket edilir.
2 Çökertme Akşam yemeği ve geceleme Çökertme’de olacaktır.
3 Yedi Adalar (Küfre & Uzun Liman) Kahvaltıdan sonra yüzme molası için Yedi Adalar’a geçilir.
3 İngiliz Limanı Akşam yemeği ve geceleme için İngiliz Limanına demir atılır.
4 Kleopatra (Sedir Adası) Kahvaltıdan sonra yüzme molası ve öğle yemeği için Sedir Adasına yola çıkılır.
4 Karacasöğüt Akşam yemeği ve geceleme Karacasöğüt’te olacaktır.
5 Löngöz Kahvaltı sonrası Öğle yemeği ve yüzme molası için Löngöz Koyuna hareket edilir.
5 Kargı Koyu Akşam yemeği ve geceleme için Kargı Koyuna demir atılır.
6 Tuzla Koyu Kahvaltı sonrası Tuzla Koyuna hareket edilir.
6 Kissebükü Akşam yemeği ve geceleme Kissebükü’nde yapılacaktır.
7 Papuç Burnu Kahvaltı sonrası yüzme molası ve öğle yemeği için Pabuç Burnu’na geçilir.
7 Yalı Çiftlik Akşam yemeği ve geceleme için Yalıçiftlik’te demir atılacaktır.
8 Bodrum Kahvaltı sonrası ( 9.30 – 10.00 ) Bodrum Limanı’nda ekibimize veda ederek unutulmaz anılarla tekneden ayrılış.
Mükemmel
16 değerlendirmeler göre.
Jimmy Lam
Jimmy Lam
2022-10-23
Perfect experience! Must visit
Jon B
Jon B
2022-10-04
My friends and I had such a great day on the boat. The crew was great and the food was very good and fresh (surprisingly one of the better meals we’ve had in Turkey). The boat was beautiful and very comfortable and we really enjoyed swimming in the crystal clear water at all the stops. It was two of ours birthdays and we couldn’t think of a better way to spend the day. Would very highly recommend.
Vlad Kozyrev
Vlad Kozyrev
2022-09-12
Great service
Orabi Dudes
Orabi Dudes
2022-09-02
Deniz is a very good communicator and the Yacht was super clean, the food was great and above all we enjoyed the trip so much. I had to change the trip date and Deniz accommodated the change happily.
Yasmine Chraibi
Yasmine Chraibi
2022-08-28
Very nice experience in Bodrum with an amazing boat. We had so much fun, service was great, food was good and boat was very clean. I recommend !
Maxim Nevmerzhitskiy
Maxim Nevmerzhitskiy
2022-08-22
Very good organization on board. During the trip everything was top notch. There was no cheating with affluence for additional services. Were very satisfied with this company. We hope to return soon with friends. The yacht trip includes non-alcoholic drinks and delicious food. If you want alcoholic drinks, you can buy them in the store, take them from the hotel and purchase them on the yacht! I really enjoyed this trip.
Davide Brucato
Davide Brucato
2022-08-12
Top Service, recommended +++

 

Online Ödeme

Bütün kredi kartları ile PayTr yetkili kuruluşu üzerinden firmamıza ödeme yapabilirsiniz.

Aren Yachting Paytr Aren Yachting Bitcoin

Bize ulaşın!

Design Float Email Instagram YouTube LinkedIn Forrst