Rezervasyon & Bilgi: +90 532 456 96 57

Haberler & Duyurular

Göcek – Göcek Koyları – Göcek 1 Hafta Mavi Tur Programımız

 

Göcek Koyları 1 Hafta Mavi Tur Rotası ve Detayları

 

 

Mavi Tur  Detayları

Göcek – Göcek Koyları  – Göcek  1 Hafta Mavi Tur Programımız

1.Gün – Göçek

Mavi yolculuk tur programının 1. gününde yat ve personellerin eşliğiyle birlikte ”Hoşgeldin Koktely’i” adlı bir seans yer alıyor. İlk olarak Göcek limanına gidiyoruz ve akşam yemeğini burada yiyoruz daha sonra geceleme işlemini de Göcek limanında yapıyoruz.

Göcek, Fethiye Körfezi’nin en uç kısmında yer alan doğal bir limandır ve Dalaman Uluslararası Havaalanı’na yarım saatlik uzaklıktadır. Göcek’in tepelerine çıktığınız zaman 12 adet adaya ve körfezin sahip olduğu koylara bakabilirsiniz. Turist bakımından oldukça zengin olan Göcek, ziyaretçisini en çok limanı üzerinden çekiyor. Son zamanlarda fazlasıyla popülerleşmeye başlayan Göcek limanında bir çok yatçılık işine gönül vermiş insanı bulabilirsiniz. Göcek limanı, Türkiye ve Dünya için önemli bir yatçılık limanıdır. Burada yapacağımız ziyaretin amacı; ”Limanda bulunan ünlü ve büyük olan yatlara göz atabilmektir.” Teknelere göz attıktan sonra marina çevresinde yürüyüşler yapacağız. İdeal bir turizm merkezi olan Göcek’in çevresi barlar ve restaurantlarla kaplıdır.

2.Gün – Boynuz Bükü, Kille Bükü

Boynuzbükü’nde yatınızı demirlemek için koy içerisine yerleştirilmiş ahşap bir duba bulunuyor. Koy’un büyük bir bölümü Günlük ağaçlarıyla kaplıdır ve bölgeyi keşfetmek adına uzun bir yürüyüş yapabilirsiniz. Birçok canlı türünü ve bitki türünü bu koy içerisinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kille içerisinde rahatlıkla kaybolabilirsiniz yani geldiğiniz yolu unuttuğunuz zaman kaybolmanız an meselesidir. Kille çamlarıyla ünlü olan güzel bir koydur. Koyun içerisinde kilise taşlarını ve diğer önemli taşları da görme fırsatını yakalayacaksınız. Diğer türkiye yat turları rotlarını linkten görebilirsiniz.

3.Gün – Bedri Rahmi Koyu, Sarsala Koyu

Bedri Rahmi Koyu olarak adlandırılan koyun eskilerden kalma adı; ”Taşyaka” veya ”Gizli Koy” olarak biliniyor. Bu koyun ismi daha sonra değiştirilerek Bedri Rahmi Koyu olarak adlandırılmıştır ve Bedri Rahmi ismiyse ünlü Türk edebiyatçısı olan Bedri Rahmi Eyüboğlu’ndan alınmıştır. Bedri Rahmi Eyüpoğlu tarafından bu koy içerisinde yer alan bir kayaya balık resmi çizilmiştir ve bu balık günümüzde halen ziyaretçilerini selamlıyor. İsim her ne kadar Bedri Rahmi Koyu olarak bilinse de insanlar tarafından ”Balık Kaya” olarak söyleniyor. Rüzgara karşı iyi bir korunağa sahip olduğu için yatlar burada demirleme yapabilir. Koyun içerisinde doğal güzellikler ve tarihi yapılar yer alıyor. Koy ziyaretçiyi en çok; ”plajları ve zakkum çiçekleri sayesinde çekiyor.”

Sarsala Koyu içerisinde uzun ve taşlı bir sahil yolu bulunuyor. Aynı zamanda çevresi çam ağaçlarıyla doludur. Mavi tur yolcularının en çok kullandığı noktalardan bir tanesidir. Gezmek veya gecelemek isterseniz burası sizler için çok ideal bir koydur.

4.Gün – Yavansu Koyu, Kuyucak Bay, Manastır

Koyun güneybatısı’nda su altı bulunan ve tarihsel olarak bir yapıya sahip olan hamam bulunuyor. Bu hamamın adı kimileri tarafından Cleaopatra hamamı olarak söylensende gerçek adı; ”Batık hamamdır.” Koyun tepesine doğru bakıldığında bir yamaç görünüyor ve bu yamacın içerisinde krater gölü bulunuyor. Krater gölünün kanalları bu suyu koya doğru indiriyor. Manastır Koyu’nun büyük bir bölümünde çam ağaçları bulunuyor ve nadir olarakta keçiboynuzu ağaçlarını koy içerisinde bulabilirsiniz. Kuzey Doğu’ya doğru yol alındığından sizleri antik bir duvar karşılıyor ve küçük tarihi yapılarla karşılaşıyorsunuz. Bu koylara en yakın olarak Lydae antik kenti bulunuyor. Bu antik kente patika yollarında yürüyerek 1.5 saat içerisinde ulaşabilirsiniz.

5.Gün – Göbün Koyu, Kocabük

Göbün koyu dar bir girişe sahiptir ve giriş yaptığınız andan itibaren sizleri zeytin ve çam ağaçları karşılar. Körfeze varıldığında antik mezarlar ve tarihi yapılar görebilirsiniz. Öğle yemeği yenmek üzere Göbün adasına doğru gidilir. Akşam yemeği ve geceleme işlemi Kocabük’te yapılacaktır.

6.Gün – Domuz Adası, Tersane Adası

Bu ada içerisinde domuz fazlalığı olduğundan dolayı ismi Domuz Adası olarak konulmuştur fakat rivayete göre öncesinde bu ada içerisinde bir prens yaşıyormuş ve bu adanın önceki adı Prens adasıymış. Domuz adasında birçok su altı yerleşimini ve kanallarını bulabilirsiniz.

Tersane adası Fethiye Körfezi’nin en büyük ve en geniş adalarından bir tanesidir. Yaz ayları aktif olarak kullanılan bu ada birçok yatçıya ev sahipliği yapmaktadır. Batı tarafından rüzgar çok fazla şiddetli olduğundan kullanıma kapalıdır. Tersane adasının geçmiş tarihde ki ismi; ”Telandria’dır.”

7.Gün – Zeytin Adası, Yassıca Adası, Kızıl Ada

Yassıca adası, Zeytin adasının güneyinde yer alıyor. Adından da anlaşıldığı üzere bolca içeriğinde zeytin ağaçlarını bulunduruyor. Bu adanın diğer adalardan tek farkı özel olması ve bir sahibinin bulunmasıdır. Adayla birlikte eskilerden gelen bir Osmanlı zeytinyağı fabrikası bulunuyor. Bu adalarda yatçılık fazla mümkün olmadığından en yakın ada olan Göçek’de yatınızı demirleyebilirsiniz. Yassıca adasının en belirgin özelliği; ”Eşinizle birlikte güzel ve keyifli bir şekilde vakit geçirmenizdir. Zira Yassıca adası Antalya içerisinde bulunan en romantik yerlerden bir tanesidir.” Su sporuna meraklı olan insanlar burayı tercih edebilirler. Aynı zamanda ada fazlasıyla korunaklıdır ve çok sığ bir yapıya sahiptir.

Kızıl ada ismini gün batımında güneşin kayalara verdiği renkten dolayı almıştır.  Kızıl adanın güney batısı’nda çok güzel ve derin bir dalış yeri bulunuyor. Burada biraz vakit geçirdikten sonra Göçek’e doğru yol alınır.

8.Gün – Göçek

Yolculuğun sonuna geliyoruz ve sabah güzel bir kahvaltı yaparak 10:30’da sizlerden ayrılmak zorunda kalıyoruz.

| Göcek - Göcek Koyları - Göcek 1 Hafta Mavi Tur Programımız

 

Gün Lokasyon Açıklama
1 Göcek Öğleden sonra ( 14.00 – 16.00 ) arası tekne girişi ve bilgilendirme sonrası Göcek Limanı’ndan hareket edilir.
1 Boynuzbükü Yüzme molası, akşam yemeği ve geceleme için ilk durağımız Boynuzbükü Koyu olacaktır.
2 Tersane Adası Kahvaltıdan sonra Tersane Adası’na yüzme molası ve öğle yemeği için hareket edilir.
2 Dış Göbün Akşam yemeği ve geceleme Göbün Koyu’nda olacaktır.
3 Kuyruk Burnu Kahvaltıdan sonra Kuyruk Burnu’na doğru hareket edilir. Buradaki koylardan birinde yüzme molası ve öğle yemeği verilir.
3 Ağa Limanı Ardından akşam yemeği ve geceleme için Ağa Limanı’na geçilir.
4 Domuz (Prens) Adası Kahvaltıdan sonra yüzme molası ve öğle yemeği için Domuz Adası’na yola çıkılır.
4 Merdivenli Koy Akşam yemeği ve geceleme Merdivenli Koy’da olacaktır.
5 Martı Koyu (Yavansu) Kahvaltı sonrası öğle yemeği ve yüzme molası için Yavansu Koyu’na demirliyoruz.
5 Kleopatra – Hamam Koyu (Göcek) Sonrasında akşam yemeği ve geceleme için Hamam Koyu’na geçiyoruz.
6 Sarsala Koyu Kahvaltı sonrası Sarsala’ya doğru hareket ediyoruz.
6 Bedri Rahmi Koyu Yüzme molası ve öğle yemeği sonrasında, akşam yemeği ve geceleme için Bedri Rahmi Koyu’nda olacaktır.
7 Killebükü Kahvaltı sonrası yüzme molası ve öğle yemeği için Killebükü Koyu’na geçilir.
7 Yassıcalar Akşam yemeği ve geceleme için Yassıcalar’a demir atılacaktır.
8 Göcek Kahvaltı sonrası ( 9.30 – 10.00 ) Göcek Limanı’nda ekibimize veda ederek unutulmaz anılarla tekneden ayrılış.
Mükemmel
16 değerlendirmeler göre.
Jimmy Lam
Jimmy Lam
2022-10-23
Perfect experience! Must visit
Jon B
Jon B
2022-10-04
My friends and I had such a great day on the boat. The crew was great and the food was very good and fresh (surprisingly one of the better meals we’ve had in Turkey). The boat was beautiful and very comfortable and we really enjoyed swimming in the crystal clear water at all the stops. It was two of ours birthdays and we couldn’t think of a better way to spend the day. Would very highly recommend.
Vlad Kozyrev
Vlad Kozyrev
2022-09-12
Great service
Orabi Dudes
Orabi Dudes
2022-09-02
Deniz is a very good communicator and the Yacht was super clean, the food was great and above all we enjoyed the trip so much. I had to change the trip date and Deniz accommodated the change happily.
Yasmine Chraibi
Yasmine Chraibi
2022-08-28
Very nice experience in Bodrum with an amazing boat. We had so much fun, service was great, food was good and boat was very clean. I recommend !
Maxim Nevmerzhitskiy
Maxim Nevmerzhitskiy
2022-08-22
Very good organization on board. During the trip everything was top notch. There was no cheating with affluence for additional services. Were very satisfied with this company. We hope to return soon with friends. The yacht trip includes non-alcoholic drinks and delicious food. If you want alcoholic drinks, you can buy them in the store, take them from the hotel and purchase them on the yacht! I really enjoyed this trip.
Davide Brucato
Davide Brucato
2022-08-12
Top Service, recommended +++

 

Online Ödeme

Bütün kredi kartları ile PayTr yetkili kuruluşu üzerinden firmamıza ödeme yapabilirsiniz.

Aren Yachting Paytr Aren Yachting Bitcoin

Bize ulaşın!

Design Float Email Instagram YouTube LinkedIn Forrst