Reservation & Info: +90 532 456 96 57

Yacht Charter Search

Central Agent Yachts

We operate; These are our contracted yachts, whose personnel, cleaning and operation are completely provided by our company.

We are at your service with the comfort that you will feel like your family and guests are at home safely.

Please click on the link to view our yachts, of which all authorizations and managements are entirely in our agency.

Review

Luxury Motoryacht Aden

15% discount for reservations made until May 1.

Class: Feretti Private Line
Port: Türkbükü / Bodrum / Turkey
Construction / Renovation Year: 2020 Refit
Length: 30 m
Width: 6 M
AC : Available
WC & Duş: Available in Every Cabin
Number of Cabins: 4
Passenger Capacity: 15
Rent Now

Elite Rentals Yachts Dubai

Unlimited Drinks Including Crew + Captain

You Can See Our Yachts

We accept crypto payments.

Our most booked Dubai Yachts

Premium Yat Filomuz

There are people who prioritize meticulousness on the basis of every high-end private yacht charter.

Our team listens carefully to our customers' wishes and specifications and takes pride in exceeding expectations on every journey.

We look forward to the opportunity to coordinate your ideal day at sea.

Rent Now

35 mt. 2023 Built 6o Pax Ultra lux Motoryacht

Your yacht, which serves from 5 to 60 people, is ready for your service in Istanbul, Bodrum region for your Ultra Luxury organizations.

Prices starting from € 2,000...

Yacht Features:

 • 35 mt
 • 2023 Built
 • Width : 6.80
 • A/C full everywhere
 • 2 master cabins
 • 3 staff cabins
 • 2 female wc
 • 2 male wc
 • 1 female cook
 • 3 hostess staff speaks English
 • 1 captain speaks English
 • 1 sailor
 • Full music system
Rent Now
Perfect
16 reviews by.
Jimmy Lam
Jimmy Lam
2022-10-23
Perfect experience! Must visit
Jon B
Jon B
2022-10-04
My friends and I had such a great day on the boat. The crew was great and the food was very good and fresh (surprisingly one of the better meals we’ve had in Turkey). The boat was beautiful and very comfortable and we really enjoyed swimming in the crystal clear water at all the stops. It was two of ours birthdays and we couldn’t think of a better way to spend the day. Would very highly recommend.
Vlad Kozyrev
Vlad Kozyrev
2022-09-12
Great service
Orabi Dudes
Orabi Dudes
2022-09-02
Deniz is a very good communicator and the Yacht was super clean, the food was great and above all we enjoyed the trip so much. I had to change the trip date and Deniz accommodated the change happily.
Yasmine Chraibi
Yasmine Chraibi
2022-08-28
Very nice experience in Bodrum with an amazing boat. We had so much fun, service was great, food was good and boat was very clean. I recommend !
Maxim Nevmerzhitskiy
Maxim Nevmerzhitskiy
2022-08-22
Very good organization on board. During the trip everything was top notch. There was no cheating with affluence for additional services. Were very satisfied with this company. We hope to return soon with friends. The yacht trip includes non-alcoholic drinks and delicious food. If you want alcoholic drinks, you can buy them in the store, take them from the hotel and purchase them on the yacht! I really enjoyed this trip.
Davide Brucato
Davide Brucato
2022-08-12
Top Service, recommended +++

Bodrum Göcek Bozburun Private Yacht, Gulet, Boat, Motoryacht, Cabin Rental Blue Cruise | Aren Yachting Yacht Charters & Luxury Travels, Gulet & Boat and Yacht Rental, Blue Voyage Bodrum Private Yacht Rental

Contact us!

Design Float Email Instagram YouTube LinkedIn Forrst

Online Payment

You can pay to our company via PayTr authorized institution with all credit cards.

Aren Yachting Paytr

yacht charter, gulet cruise turkey, turkish gulet charter

gulet charter, gulet cruise, gulet charter turkey luxury, yacht charter bodrum

gulet charter bodrum, gulet charter bodrum turkey, gulet cruise bodrum, private gulet charter turkey, cabin charter bodrum, gulet rental bodrum, yacht charter bodrum turkey, charter yacht bodrum, daily yacht charter bodrum

motorsailor charter, motorsailor charter bodrum, motoryacht cruise turkey

Bodrum Private Yacht Charter

Göcek Bölgesinde Özel Kiralık Tekneler ve Yat Kiralama, göcek tekne kiralama, günlük yat kiralama fiyatı, 5 günlük tekne kiralama, konaklamalı yat kiralama fiyatları, mavi yolculuk fiyatları, kiralık tekne fiyatları, bodrum kiralık tekne fiyatları, kiralık tekne fiyatları bodrum, lüks tekne fiyatları, bodrum lüks tekne fiyatları, lüks tekne fiyatları bodrum, bodrum tekne kiralama, mavi tur fiyatları, yelkenli tekne, bodrum yat kiralama, kiralık tekne, kiralık tekne bodrum, kiralık yat, kiralık yat bodrum, yat kiralama bodrum, tekne kiralama bodrum, kiralık motoryat, kiralık motoryat bodrum, kiralık yat fiyatları, kiralık yat fiyatları bodrum, motoryat kiralama, motoryat kiralama bodrum, tekne kiralama, tekne kiralama bodrum, yat kiralama, yat kiralama bodrum, tekne kiralama fiyatları, tekne kiralama fiyatları bodrum, yat fiyatları, yat kiralama fiyatları, yat kiralama fiyatları bodrum, özel yat, özel yat bodrum, yat kiralama fiyat, yat tekne, yelkenli tekne fiyatları, günlük yat kiralama, günlük yat kiralama bodrum, günlük tekne kiralama, bodrum tekne kiralık, motoryat bodrum, motoryat fiyatları, tekne yat, tekne yat bodrum, motor yat, motor yat bodrum, gulet kiralama, gulet kiralama bodrum, lüks yat, lüks yat bodrum, motor yat fiyatları, motor yat fiyatları bodrum, tekne fiyatları kiralık, tekne fiyatları kiralık bodrum, Bodrum kiralık guletler, Bodrum kiralık motoryatlar, bodrum kiralık katamaranlar, Bodrum kiralık yelkenliler, haftalık motor yat fiyatları, haftalık motor yat fiyatları bodrum, haftalık tekne fiyatları kiralık, haftalık tekne fiyatları haftalık kiralık bodrum, haftalık Bodrum kiralık guletler, haftalık Bodrum kiralık motoryatlar, haftalık bodrum kiralık katamaranlar, haftalık Bodrum kiralık yelkenliler, Bodrum Özel Yat Kiralama ile eşsiz bir tatil sizi bekliyor. Motoryat, gulet ya da katamaran kiralamayı planlıyorsanız, 5 yıldızlı otel konforunda avantajlı yat kiralama fiyatları ile unutamayacağınız bir Mavi Turu birlikte planlayabiliriz. Tek yapmanız gereken istediğiniz tatili düşünmek ve isteklerinizi bize bildirmek. Deneyimli Aren Yatçılık Ekibi; sizi dinleyerek istekleriniz doğrultusunda mavi tur güzergahı ve size özel yat veya guleti sunarak tatilinizi planlar. Aren Yatçılık Ekibi, ilk iletişime geçtiğiniz günden tatiliniz bitene kadar sizinle birlikte olacaktır. Hayal ettiğiniz tatili bizimle deneyimlemeniz en büyük amacımız. Tecrübeli ekibimiz, ilgili çalışmamız ve avantajlı yat kiralama fiyatlarımız doğrultusunda unutamayacağınız bir tatil yaşayacaksınız.

Bodrum Private Yacht Charter Aren Yachting

T.R. It is affiliated to the Castle Tourism Travel Agency with Document No. 3449 of the Ministry of Culture and Tourism. An Unforgettable Holiday with Private Yacht Charter in Bodrum: Blue Cruise with Private Charter Boat Bütün bir yıl tatil için çalıştın. Tam acaba nereye gitsem diye araştırmalar yapmaya başlamışken tüm planların değişti değil mi? Merak etme, şimdi sana 2022 yazına damga vuracak tatil alternatifini açıklıyorum: Özel kiralık tekne ile mavi tur! Şu sıralar sadece ailen ya da sevdiklerinle birlikte gerçekleştirebileceğin izole tatil alternatifleri oldukça ilgi görüyor. Bu seçenekler arasında en güçlü adaylardan biri olan tekne tatilini senin için inceledim. Mavi tura çıkmadan önce yapman gerekenleri beraber gözden geçirelim.
 1. Set Your Budget First
With Bodrum Private Yacht Charter, the daily prices of rental boats of different types and sizes vary between 150 TL and 1,000 TL per person. Blue cruise boats generally operate weekly, with check-in and departure on Saturdays. The journey starts with check-in on Saturday afternoon and ends with breakfast on the following Saturday.
 1. Choose Boat
Bodrum Yat Kiralama ile Mavi yolculuk tatili için dört adet tekne tipi mevcut. Bunlar arasında fiyat, kapasite ve konfor gibi özellikler farklılaşıyor. İşte o tekne tipleri: Gulet: İki direkli ahşap tekne olan gulet, Türkiye’nin güney sahillerine özgü ve yüzen otel olarak da adlandırılıyor. Guletler, geniş kamaraları sayesinde rahat bir yaşam alanı sunuyor ve mürettebatlı olarak kiralanıyor. Bu sayede, kaptan, şef ve hizmetli personel her işi senin yerine hallederken sana harika denizin ve güneşin tadını çıkarmak kalıyor. Motoryat: Yüksek hız ve geniş iç hacme sahip olan motoryatlar konfor ve adrenalinden hoşlananlar için oldukça doğru bir seçim. Her türlü imkanı barındıran motoryatlar guletler gibi genellikle mürettebatlı olarak kiralanıyor. Yelkenli: Yelkenli tekne, sadelikten ve hareketten hoşlananlar için oldukça doğru bir seçim. Daha mütevazı iç hacimleri nedeniyle yelkenli tekneler genellikle 4-8 kişilik küçük gruplar tarafından tercih ediliyor. Katamaran: Katamaranlara kısaca iki yelkenlinin birleşimi diyebiliriz. Bu sayede katamaran yelkenliye göre daha geniş bir yaşam alanı sağlıyor. Konforlu bir mavi tur için dizayn edilmiş olan katamaran tipi tekneler seyir sırasında diğer tekneler kadar yan yatmıyor ve dalgalardan etkilenmiyor. Bodrum Private Yacht Charter

Visit our English website!


This will close in 20 seconds