Rezervasyon & Bilgi: +90 532 456 96 57

Haberler & Duyurular

Göcek – Marmaris – Göcek 1 Hafta Mavi Tur Programımız

Mavi Tur  Detayları

Göcek – Marmaris  – Göcek  1 Hafta Mavi Tur Programımız

1’inci Gün – Göcek, Kocabük

Yat’a giriş esnasında kaptan ve yat personellerininde eşlik ettiği mavi tur hakkında bilgi verilme amaçlı yapılan ”Hoşgeldin Kokteyl’i” bulunuyor.

Göcek, Türkiye’nin en uç kısmında yer alan doğal bir liman olma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda Dalaman Uluslararası Havalimanı’nada 30 dakika uzaklığa sahiptir. Göcek’in tepesine çıktığınız zaman 12 adet adayı ve koyun kuytu güzelliklerini rahatlıkla görebilirsiniz. Son zamanlarda popülerleşen ve turistler tarafından çok fazla kullanılan Göcek, yatçılık için gayet ideal bir limandır. Göcek’e sadece içerisinde yer alan tekneleri görmek için gelebilirsiniz zira büyüklü, küçüklü her türden tekne bulunuyor. Deniz kıyısında barlar ve restaurantlar yer alıyor. Göcek, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir.

Göcek’ten ayrılıp Kocabük’e gitmek için demir atılır. Akşam yemeğini ve geceleme işlemini Kocabük’te yaparız.

2’inci Gün – Kumlubük, Cennet Adası, Marmaris

Kumlu Buku, Kadırga limanının 1 mil uzaklığında olan güzel bir koydur. İçerisinde bulundurduğu manzaraları eski Antik Amos kentinden almıştır. İçerisinde Akropeller, anfitiyatro salonları, tapınaklar ve Dionoso’nun sunağı mevcuttur. Gayet ideal yürüyüş alanlarına sahip olan bu yer göz alıcı renklere sahip bir koydur. Koyun aşağısında yer alan Dionoso hotel en iyi krepleri size sunar. Koyda güzel vakitler geçirebilirsiniz. Koyda klubeler ile donaltılmış restaurantlar bulunuyor ve burada zamanınızı en iyi şekilde geçirebilirsiniz. Restaurantların içerisinde sizlere özel olarak Çin yemekleri bulunuyor. Meze ve ızgarayı seven insanlar için alternatif bir yer olabilir. Gün batımında restaurantın personeli meşalelerle sahilin içerisini aydınlatır. Kumlu Buku’nun içerisinde yer alan kristal gibi suların içerisinde rahatlıkla şnorkel yapabilirsiniz. Kumlu Buku gecelemek için gayet ideal bir yerdir.

Cennet adası daha önce görmediğiniz ormanlara sahip olan bir yarımadadır. Marmaris Körfezinin girişinde yer alır ve tekne turları için popüler olan bir yerdir. Tekne turu için gelen her insan buranın güzelliklerini daha iyi tadabilmek ve görebilmek mutlaka burada durur. Cennet adasına gitmek isterseniz yukarıya doğru bir yürüyüş yaparak Yalancı Boğaz’a kadar 8 ks’lik bir yürüme mesafesi vardır. Bu yürüyüşü yaparak doğanın tüm güzelliklerini görebilirsiniz. Yalancı boğaz ise adını İstanbul boğazına benzemesinden dolayı almaktadır. Yalancı boğaz fazlasıyla kayalık bir yapıya sahiptir fakat Cennet adasına gitmek için Gulet yatıyla buraya kadar gelebilirsiniz. Adanın çevresinde bir çok restaurant ve kafeler bulunuyor. Cennet adasının içerisinde sıkılmadan bir gün geçirebilirsiniz ve burası yüzmek için gayet ideal olan bir yerdir.

Marmaris, Türkiye’nin güney batısında yer alan Muğla iline bağlı olan bir limandır ve aynı zaman Akdeniz sahiline de bağlı olup turistik bir yer olma özelliğine sahiptir. Marmaris yılın 12 ayı boyunca yeşil ve mavinin tüm uyumunu görebileceğiniz bir cennet yeridir. Mamaris 800 adet tekneyi içerisinde barındırabiliyorken aynı zamanda içerisinde doğal güzellikleri, antik şehirleri, Mavi yolculuk imkanlarını da barındırıyor. Burada Akdeniz iklimi bulunduğundan dolayı kışları bile denize girme imkanınız bulunuyor. Etrafında kalın ve yüksek çam ağaçlarını, geniş yapraklı çınar ağaçlarını ve Muğla yöresine ait olan dünyada başka bir hiç bir yerde bulamayacağınız günlük ağaçlarını rahatlıkla görebilirsiniz. Marmaris, Türkiye’nin popüler yatçılık merkezlerinden bir tanesidir. İçerisinde hiç bir yerde görmediğiniz tekneleri görebilirsiniz ve aynı zamanda içerisinde mağaza, kafe ve restaurantları bulabilirsiniz. Şehir dar sokaklardan oluşmaktadır.

3’üncü Gün – Ekincik Körfezi , Dalyan

Ekincik körfezinda nefes kesen güzellikleri ve bozulmamış doğa harikalarını görebilirsiniz. Burası kalabalık bir yer değildir. Yakınındaki güzel plajı bu güzelliklerine artı olarak yansır. İçerisinde bulundurduğu sahil yolunda tekne turları düzenleyebilir veya yürüyüşler yapabilirsiniz. Plajın yaklaşık 2 km uzaklığında yer alan küçük bir liman vardır ve tekneler buradan kalkarak 45 dakikada Dalyan’a ulaşırlar. Manzarasıyla ünlü olan bu yer içerisinde yaban hayatta bulunuyor. Sahil içerisinde sizler için muz teknesi ve su kayağı bulunuyor fakat burada çok fazla su sporu tesisi bulunmamaktadır. Ekincik küçük bir yer olduğu için içerisinde bir kaç yerel dükkan ve bir restaurant bulunuyor. Gece hayatı burada yaşanamaz. Sultaniye kaplıcaları, Ekincik’e sadece bir kaç dakika uzaklıktadır. Sultaniye kaplıcaları gibi diğer kaplıcaların hepsi Roma döneminden bu yana kullanılmaktadır. Bu kaplıcaların tedavi edici bir özelliğe sahip olduğuna inanılmaktadır. Bir çok hastalığı iyileştirebilen bu kaplıcalara en çokta şu hastalıklar yüzünden gelinmektedir; ”Romatizma, cilt hastalığı, karaciğer, dalak ve bağırsak hastalıkları.”

Bu kaplıcalara gelerek tatilin geriliminden kurtulabilirsiniz veya sorunlarınızı düşünmemek adına rahatlamak için gelebilirsiniz.

4’üncü Gün – Gökgemile Koyu, Göbün Koyu

Kahvaltı yapıldıktan sonra Gökgemile koyuna doğru hareket edilir daha sonrasındaysa Göbün koyuna doğru hareket edilir.

Göbün koyu dar bir girişe sahiptir ve içerisinde zeytin, çam ağaçlarını görebilirsiniz. Körfeze yaklaştıkça sizi kaya mezarları ve tarihi kalıntılar karşılar.

5’inci Gün – Hamam Koyu, Sarsala Koyu

Koyun güney batısında yer alan Cleopatra hamamı veya diğer adıyla Batık Hamam Koyu olarakta bilinen Manastır Koyu, tektonik bir yapıya sahiptir. Koyun arkasındaki tepesine bakıldığı zaman bahsedilen tektonik yapıyı ve krater gölünün sularını kıyıya indiren kanalları rahatlıkla görebilirsiniz. Kuzey doğu yönünde bulunan antik bir duvar yapısı vardır. Bu antik duvar yapısı sayesinde Likya’nın antik kenti olan Lydae kentine hiçte uzak kalmadığınızı anlayabilirsiniz. Lydae’e Manastır koyundan çıkarak 1.5 saatte patika bir yolda yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Sarsala koyu gününüzü geçirmek için ve gecelemek için kullanabileceğiniz ideal bir yerdir. Aynı zamanda Mavi tur yolcularınında sıkça kullandığı durak noktasıdır. Koy içerisinde sadece bir adet restaurant vardır.

6’ıncı Gün – Domuz Adası, Tersane Adası

Domuz adası adını içerisinde fazlasıyla yaban hayatı bulundurduğundan dolayı almıştır. Öncesinde burada yaşayan bir Prens varmış ve buranın adı Prens adası olarakta anılmaktadır. Domuz adasının yer altında bir çok su altı kalıntılarını bulabilirsiniz.

Tersane adası, Fethiye körfezinin en büyük adasıdır. Yazları aktif olarak kullanılan bu koy kapalı ve korunaklı bir yapıya sahiptir. Rüzgarın fazla olmasının nedeniyle batı tarafı kullanıma kapalıdır. Tarihi kaynaklara bakılacak olunursa Tersane adasının önceki adının Telandria olarak söylendiğini görebilirsiniz. Karadan ve denizden görebileceğiniz bir çok antik ev kalıntısına içerisinde yer veriyor. Bu adanın Bizans döneminde en güvenli ada olarak kullanıldığı söylenilmektedir. Lozan Antlaşması yapıldıktan sonra içerisinde yaşamını sürdüren bir çok Yunanistan vatandaşı göç etmek zorunda kalmıştır.

7’inci Gün – Bedri Rahmi Koyu, Yassıca Adası, Göcek Adası

Bedri Rahmi koyu adını ünlü Türk edebiyatçısı Bedri Rahmi Eyüboğlu’ndan almaktadır. Bedri Rahmi Eyüboğlu zamanında buraya arkadaşlarıyla birlikte gelerek bir kayanın üzerine balık resmi çizmiştir. Bu balık resmi halen Bedri Rahmi koyuna gelen turistleri selamlamaktadır ve aynı zamanda bu koyun adı içerisinde yaşayan insanlar tarafından ”Balık kayası” olarakta söylenmektedir. Sert rüzgarlara sahip olduğundan demir atmak için gayet ideal bir yerdir. Koyun içerisinde fantastik boyutlarda zakkum çiceklerini, küçük plajları ve turkuaz sularını bulabilirsiniz.

Yassıca adası eşinizle birlikte romantik bir gece yaşamanız adına gayet ideal bir yerdir. Fotoğraf çekimleri için uygun olan bu yer aynı zamanda fazlasıyla korunaklı ve sığ koylara sahiptir. Çevresi daha çok çam ve zeytin ağaçlarıyla kaplıdır.

8’inci Gün – Göcek

8.günde kahvaltı yaptıktan sonra saat 10:30’a doğru tur sona eriyor.

 

Mükemmel
16 değerlendirmeler göre.
Jimmy Lam
Jimmy Lam
2022-10-23
Perfect experience! Must visit
Jon B
Jon B
2022-10-04
My friends and I had such a great day on the boat. The crew was great and the food was very good and fresh (surprisingly one of the better meals we’ve had in Turkey). The boat was beautiful and very comfortable and we really enjoyed swimming in the crystal clear water at all the stops. It was two of ours birthdays and we couldn’t think of a better way to spend the day. Would very highly recommend.
Vlad Kozyrev
Vlad Kozyrev
2022-09-12
Great service
Orabi Dudes
Orabi Dudes
2022-09-02
Deniz is a very good communicator and the Yacht was super clean, the food was great and above all we enjoyed the trip so much. I had to change the trip date and Deniz accommodated the change happily.
Yasmine Chraibi
Yasmine Chraibi
2022-08-28
Very nice experience in Bodrum with an amazing boat. We had so much fun, service was great, food was good and boat was very clean. I recommend !
Maxim Nevmerzhitskiy
Maxim Nevmerzhitskiy
2022-08-22
Very good organization on board. During the trip everything was top notch. There was no cheating with affluence for additional services. Were very satisfied with this company. We hope to return soon with friends. The yacht trip includes non-alcoholic drinks and delicious food. If you want alcoholic drinks, you can buy them in the store, take them from the hotel and purchase them on the yacht! I really enjoyed this trip.
Davide Brucato
Davide Brucato
2022-08-12
Top Service, recommended +++

 

Online Ödeme

Bütün kredi kartları ile PayTr yetkili kuruluşu üzerinden firmamıza ödeme yapabilirsiniz.

Aren Yachting Paytr Aren Yachting Bitcoin

Bize ulaşın!

Design Float Email Instagram YouTube LinkedIn Forrst