Rezervasyon & Bilgi: +90 532 456 96 57

Haberler & Duyurular

Fethiye – Göcek Koyları – Fethiye 1 Hafta Mavi Tur Rotası

Fethiye, Göcek Koyları / Adaları , Fethiye Rotası

 

Fethiye çıkışlı bu mavi yolculuk rotamız  7 gecelik gulet ve motoryat kiralamalarında çocuklu ailelerin en çok rağbet ettiği mavi tur rotasıdır. Bu rotamızda seyir süresi az olduğundan ve de Göcek’in sıralı adaları sayesinde denizin her zaman sakin oluşundan kaynaklı deniz tutkunlarının uğrak noktalarındandır. Fethiye körfezinin batı yönünde bitiş noktasından başlayan ve 12 adalar olarak adlandırılan bu adalar grubu onlarca lüks guletin ve motor yatın demirlediği koylarla doludur.

Göcek koylarında 1 hafta boyunca hiç sıkılmadan ve aynı koyda durmadan rahat bir mavi tur deneyimi yaşayabilirsiniz. Göcek son yıllarda birçok ünlünün de akınına uğramış doğal limanlarımızdan birisidir. Göcek’te doğa adeta tüm maharetini göstermiş ve yeşilin her tonunu mavinin her tonu ile harmanlamış ve gözlerinize bir ziyafet olarak sunmaktadır. Kiralık yatlar Göcek’in eşsiz koylarında adeta bir inci gibi sıralanmış ve tüm ihtişamları ile bu cennet doğanın kolyeleri gibi görünmektedir. Göcek’e kiraladığınız guletle giriş yaptığınızda Bedri Rahmi Eyüpoğlu’nun 1974 yılında yaptığı bir mavi yolculuk turu esnasında kayalardan birine çizdiği ve bugün hala görülebilir Balık resmi karşılar sizleri. Bu nedenle yerel halk ustaya bir saygı duruşu olarak Taşyaka koyu olarak da bilinen bu koyu Bedri Rahmi Koyu olarak adlandırmıştır. Mısır kraliçesi Kleopatra’nın büyük aşkı Roma kralı Mark Antoni ile Balayı için seçtikleri bu eşsiz koylardan bir tanesi de Kleopatra hamamı olarak adlandırılır. Bugün hala bu antik Roma Hamamının kalıntılarını bu koyda görebilir dahası kalıntılar arasında yürüyüşe çıkabilir ya da 2000 yıllık hamamın hemen yanı başında yüzebilirsiniz. Bir zamanlar Osmanlı’nın mısır valisinin evi bulunan Sarsala koyu tüm ihtişamı ile gulet turlarının uğrak noktalarından birisidir. Ağalimanı koyu berrak suları ve küçük kum sahili ile tüm mavi yolculuk teknelerinin mutlaka ziyaret ettiği başka bir Göcek koyudur. Herhangi bir arama motoruna Göcek koyları yazdığınızda karşınıza çıkan ilk fotoğraf şüphesiz Yassıca Adaları’dır. Tabiri caizse ömür biter fakat Göcek koyları bitmez. Bu yüzdendir ki bir kere tekne kiralayıp Göcek’te mavi yolculuk yapan birisi er ya da geç bir daha Göcek’e döner derler.

 

Fethiye, Göcek Koyları / Adaları , Fethiye Rotası

Gün Lokasyon Açıklama
1 Fethiye Öğleden sonra ( 14.00 – 16.00 ) arası tekne girişi ve bilgilendirme sonrası Fethiye Limanı’ndan hareket edilir.
1 Turunç (Fethiye) Yüzme molası, akşam yemeği ve geceleme için ilk durağımız Turunç Pınarı koyu olacaktır.
2 Tarzan Koyu Kahvaltıdan sonra Tarzan Adası’na yüzme molası ve öğle yemeği için hareket edilir.
2 Akvaryum koyu (Fethiye) Akşam yemeği ve geceleme Akvaryum Koyu’nda olacaktır.
3 Ağa Limanı Kahvaltıdan sonra Ağa Limanı’na doğru hareket edilir. Burada verilen yüzme molası ve öğle yemeğinin ardından demir alınır.
3 Kleopatra – Hamam Koyu (Göcek) Akşam yemeği ve geceleme için Kleoptra Koyu’na geçilir.
4 Sarsala Koyu Kahvaltıdan sonra yüzme molası ve öğle yemeği için Sarsala’ya yola çıkılır.
4 Bedri Rahmi Koyu Akşam yemeği ve geceleme Bedri Rahmi Koyu’nda olacaktır.
5 Tersane Adası Kahvaltı sonrası öğle yemeği ve yüzme molası için Tersane Adası’na demirliyoruz.
5 Domuz (Prens) Adası Sonrasında akşam yemeği ve geceleme için Domuz Adası’na demirliyoruz.
6 Sıralıbük Kahvaltı sonrası Göcek’e doğru hareket ediyoruz. Yüzme molası ve öğle yemeği için Sıralıbük’te mola veriyoruz.
6 Göcek Adası Akşam yemeği ve geceleme Göcek Adası’nda olacaktır.
7 Yassıcalar Kahvaltı sonrası yüzme molası ve öğle yemeği için Yassıcalar’a geçilir.
Kızılada (Fethiye) Akşam yemeği ve geceleme için Kızılada’ya demir atılacaktır.
8 Fethiye Kahvaltı sonrası ( 9.30 – 10.00 ) Fethiye Limanı’nda ekibimize veda ederek unutulmaz anılarla tekneden ayrılış.
Mükemmel
16 değerlendirmeler göre.
Jimmy Lam
Jimmy Lam
2022-10-23
Perfect experience! Must visit
Jon B
Jon B
2022-10-04
My friends and I had such a great day on the boat. The crew was great and the food was very good and fresh (surprisingly one of the better meals we’ve had in Turkey). The boat was beautiful and very comfortable and we really enjoyed swimming in the crystal clear water at all the stops. It was two of ours birthdays and we couldn’t think of a better way to spend the day. Would very highly recommend.
Vlad Kozyrev
Vlad Kozyrev
2022-09-12
Great service
Orabi Dudes
Orabi Dudes
2022-09-02
Deniz is a very good communicator and the Yacht was super clean, the food was great and above all we enjoyed the trip so much. I had to change the trip date and Deniz accommodated the change happily.
Yasmine Chraibi
Yasmine Chraibi
2022-08-28
Very nice experience in Bodrum with an amazing boat. We had so much fun, service was great, food was good and boat was very clean. I recommend !
Maxim Nevmerzhitskiy
Maxim Nevmerzhitskiy
2022-08-22
Very good organization on board. During the trip everything was top notch. There was no cheating with affluence for additional services. Were very satisfied with this company. We hope to return soon with friends. The yacht trip includes non-alcoholic drinks and delicious food. If you want alcoholic drinks, you can buy them in the store, take them from the hotel and purchase them on the yacht! I really enjoyed this trip.
Davide Brucato
Davide Brucato
2022-08-12
Top Service, recommended +++

 

Online Ödeme

Bütün kredi kartları ile PayTr yetkili kuruluşu üzerinden firmamıza ödeme yapabilirsiniz.

Aren Yachting Paytr Aren Yachting Bitcoin

Bize ulaşın!

Design Float Email Instagram YouTube LinkedIn Forrst